Cilt Bakımında Nemlendirici Kullanımı

Sponsorlu Bağlantılar

Cilt bakımı için yüzünüzü belirttiğimiz şekilde temizledikten sonra yapmanız gereken düzenli olarak nemlendirici kullanmaktır. Hangi cilt tipine sahipseniz tercihleriniz doğrultusunda bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Yağlı cilde sahip olanlar belki kullanmak istemeyebilir ancak yağlı ciltlerin dahi nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Nemlendiricinizin eğer yüzünüzde daha etkili olmasını istiyorsanız ılık su ile yıkadıktan sonra sürmeniz önerilmektedir.

Cilt Bakımı ve Temizlime

Cilt bakımı için tercih edeceğiniz nemlendiricinin su bazlı ve siyah nokta oluşturmayan özellikte olmasına dikkat edin. Ayrıca yağlı cilde sahip olanlar yağsız ve hafif nemlendiricileri tercih edebilirler. Cilt bakımı için tercih edeceğiniz nemlendirici kremlerin bazıları güneş koruyucu özelliği de içermektedir. Sizler, içerse de içermese de cilt bakımı için ayrı bir güneş koruyucu kremi alıp gün içerisinde düzenli olarak cildinize uygulayın. Unutmayın ki 15 dakikalık güneş ışığı bile yüzünüze zarar verebilmektedir.

Cilt bakımı konusunda temizlik oldukça önemlidir. Gün içerisinde yüz temizliği dâhil olmak üzere vücut temizliğine de çok dikkat etmelisiniz. Eğer yağlı bir cilt yapısına sahip değilseniz sık sık yüzünüzü yıkadığınızda iyice kuruduğunu görürsünüz. Bu nedenle sabah ılık suyla yüzünüzü yıkadıktan sonra ovalamadan kurulayın. Gün ortasında bir kere daha yıkamakla beraber yatmadan önce özellikle yıkamanız ve var ise makyajınızı iyice temizlemeniz cilt bakımı kapsamında çok önemlidir.

Cilt Sorunları

Yorgunluktan veya başka sebeplerden dolayı makyajınızı temizlemeden yatmanız yüzünüzdeki makyaj kalıntılarının akne oluşumuna sebep olacaktır. Sağlıklı bir cilt bakımı için tercih ettiğiniz bakım ürünleri, makyaj ürünleri ve temizlik oldukça önemlidir. Makyajınızı kesinlikle ertesi güne bırakmadan temizlik ürünleri ve sonrasında bol su ile temizleyin. Herhangi bir sebepten dolayı cildinizde akne oluşumu, siyah nokta oluşumu meydana geldiğinde kesinlikle sıkmamanız ve bitkisel tedavi yolları yanında bir dermatologa başvurmanız gerekmektedir. Cilt sorunları ile ilgili en belirgin sorunlar ve çözümleri için cilt sorunları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

cilt-bakimi,SvMAYVsUtE-0HrweNrxN-Q[1]

Özellikle bayanların çokça istediği bronzlu bir vücuda sahip olmak görsel açıdan hoş gözükse de bazı sorunlara da yol açabilmekte. Bronzlaşmayı cilt bakımı açısından incelediğimizde güneş, solaryum veya bronzlaştırıcı kremler tarafından yapıldığını biliyoruz. Ancak güneş veya solaryumda maruz kalınan sıcaklık sonucunda oluşan vücuttaki renk değişikliği aslında bir cilt hasarıdır. Çünkü bunlara maruz kalmak ileride vücudunuzun kırışık olmasına sebebiyet verebilir. Bu nedenle eğer bronzlaşmayı çok istiyorsanız bronzlaştırıcı kremler sizin için daha uygun bir alternatif olacaktır. Vücut bakımı, saç bakımı ve diğer doğal bakım türleri için cilt bakımı konusunu da içinde barındıran güzellik sırları makalemizi buradan inceleyebilirsiniz.

Makyaj Malzemelerinizi Başkalarıyla Paylaşmayın!

Çok yakın bir zamanda haberlerde, başkasının makyaj fırçasını kullandığı için hayatını kaybeden birinin haberini duymuşsunuzdur. Oldukça önemli olan bu durum, kişisel malzemelerinizi kesinlikle başkalarıyla paylaşmamanız gerektiğini bize acı bir şekilde hatırlattı. Başkasının cildinde olan hastalığın size geçmesine sebep olabileceği için sürekli şahsınıza ait malzemelerinizi kullanmayı alışkanlık edinmelisiniz.

Eğer göz enfeksiyonu veya yüzünüzde siğil, uçuk vs. gibi herhangi bir olumsuzluk gözlemlediyseniz tekrarlamaması adına cilt bakımı için kullandığınız makyaj malzemelerinizi değiştirmelisiniz. Cilt bakımı yapmak için kullanacağınız temizleme ürünleri, nemlendirici kremler, güneş kremleri ve solaryum kremleri dışında aslında hepsinden çok daha önemli olan etkenlerde vardır. Bunlar sağlıklı beslenme ve düzenli uykudur. Fast food, sigara, alkol, asitli ve yağlı yiyecekler sağlıksız bir vücuda ve yüze sahip olmanıza neden olur. Gün içerisinde ev yapımı ve sağlıklı besinler tüketmeniz çok önemlidir. Tavuk, balık, sebzeler, meyveler, et, süt ve süt ürünleri, yumurta, tahıllı ürünler gibi besinler bolca tüketmeniz gereken besinler arasındadır.

Sağlıklı beslenme dışında cilt bakımı için yapabileceğiniz en iyi yöntemlerden birisi de düzenli bir uyku sistemine sahip olmaktır. Göz çevresindeki koyuluklar, donuk bir cilt, kalitesiz bir uykuya sahip olduğunuzu gösterir. Zinde, sağlıklı bir cilt için stresten uzak rahat bir uyku kalitesine sahip olmaya dikkat edin.

Sponsorlu Bağlantılar

En Fazla Arananlar:

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir