Doğru Makyaj Teknikleri Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Makyaj nasıl yapılır konusunda anlattığımız maddeleri uyguladığınızda cildiniz için makyajın temelini atmış olacaksınız. Artık diğer aşamalarımız göz, maskara, allık ve dudak olacak. Doğru bir göz makyajı için hem kullanımı daha kolay hemde daha dayanıklı olduğu için toz farlarını kullanabilirsiniz. Göz makyajı için temizlenmesi kolay olan süngerli çubuklardan veya yumuşak fırçalardan kullanabilirsiniz. Makyaj yaparken göz renginizde far kullanıyorsanız kesinlikle bu düşünceden vazgeçmeniz gerekir. Göz renginden ziyade kişi kendine yakışan en iyi rengi bulması için bütün renkleri deneyerek buna karar vermesi daha uygun olacaktır.

Göz makyajında dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise gözlerin küçüklük ve büyüklüğüne göre değişmektedir. Sizler de muhteşem gözlere sahip olanları gördüğünüzde bu şekilde makyaj nasıl yapılır diye düşünüyorsanız bu yöntemi uygulamalısınız. Şöyle ki eğer gözlerinizi büyük göstermek istiyorsanız kirpiklerinizin diplerine siyah veya kahverengi göz kalemi çektikten sonra göz uçlarında azıcık taşırmalısınız. Alt kirpiklerinize de ince bir çizgi çekilip pamuklu çubuğunuzla bu keskin çizgiyi dağıtmalısınız.

Eğer yakın gözler için makyaj nasıl yapılır diye merak ediyorsanız bunun içinde gözlerinizin şakak tarafındaki uç kısımlarını daha koyu farla renklendirmeniz gerekmektedir. Bu uygulamalar dışında eğer gözleriniz birbirinden ayrıksa göz pınarlarınızın üst kısmını kaşınıza kadar biraz koyu bir farla gölgelendirmeniz yeterli olacaktır.

kalici-makyaj-uygulamalari-enfeksiyon-riski-yaratiyor-6802005[1]

Maskara ve Allık Uygulaması

Evet, aşama aşama gittiğimiz en doğru makyaj nasıl yapılır sorusunun püf noktalarını anlatıyoruz. Bütün bu uygulamalardan sonra maskara uygulamasına geçebiliriz. Eğer gözlerinizi daha büyük ve daha çekici göstermek istiyorsanız siyah ya da koyu kahverengi maskara kullanmanız gerekmektedir. Eğer maskaranızı sürerken göz çevrenize bulaştırma korkusu yaşıyorsanız bunun için de başınızı hafif bir şekilde yukarı kaldırıp aynaya bu durumda bakıp maskaranızı sürmeniz yeterli olacaktır.

Makyaj nasıl yapılır ise yapılsın allık vazgeçilmezler arasındadır. Doğru bir allık uygulaması için yumuşak ve uzun tüylü allık fırçası kullanmanız ve sık sık yıkamanız gerekmektedir. Allığınızın rengini pembemsi veya toprak rengi tonlarında kullanabilirsiniz. Gece makyajınızda kullanacağınız allığın rengini biraz daha koyu tonlarda kullanabilirsiniz. Ancak burada da allığı iyice dağıtmanız önemlidir. Makyaj teknikleri ile ilgili diğer her şey için makyaj kategorimizi buradan inceleyebilirsiniz: http://guzelliksirlarim.org/category/makyaj/

Dudak İçin Makyaj

Dudak için makyaj nasıl yapılır sorusu da bu paragrafımızın konusu olacak. Eğer ince dudaklara sahipseniz dudaklarınızın bitimine kemik rengi ince bir çerçeve çizmelisiniz. Çerçeveyi çizdikten sonra hattın keskinliğini azaltmak için parmak uçlarınızla iyice dağıtın. Dudak kalemi ile tekrar bir çerçeve çizin ve kullanmak istediğiniz renkte rujunuzu sürün. Daha dolgun dudaklara sahip olmak isteyenler açık renkli rujları kullanabilir. Ama zaten dolgun dudaklarınız varsa koyu renkte ruj kullanarak daha ince gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

En Fazla Arananlar:

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir