Göz Makyajı Yapmak için Farklı Teknikler

Sponsorlu Bağlantılar

Hem özel hem de sıradan günlerde biz bayanlar makyaj yapmaktan çok hoşlanırız. Ten makyajınız pürüzsüz  olsun bunun yanında lekelerimizi kapatsın ve varsa çillerimizi örtsün  isteriz.  Makyaj yaparken en çok özendiğimiz her ayrıntısı için  özel fırçalar ve ürünler kullandığımız makyaj ise göz makyajımızdır. Göz makyajı, günlük kullanılmak istendiğinde genellikle doğal tonlar tercih edilerek yapılır ama  eğer göz makyajınızı özel bir davet için yapıyorsanız mutlaka dumanlı ve çekici olmasına özen göstermelisiniz. Göz makyajı nasıl yapılır,  hangi ürünler kullanılmalıdır ve göz makyajı yaparken olmazsa olmaz makyaj fırçaları hangileridir merak ediyorsanız yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.

Adım Adım Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz makyajı yapacaksanız kullanacağınız ürünlerin toz mu yoksa krem mi olduğuna karar vermeniz gerekiyor.  Renklerin iyi karışması ve çekici bir dumanlı göz makyajı yapabilmeniz için.. biz toz ürünleri kullanmanızı öneriyoruz. Göz makyajı yapmaya  ilk olarak bir far bazı ile başlayabilirsiniz. Far bazı kullanmak  göz makyajınızın  gözünüzde daha uzun süre kalmasını sağlar. Far bazı kuruduktan sonra  üzerine ten renginde bir far uygulayarak başlanmalıdır. Bu şekilde göz kapağı rengi dengelenerek zemin oluşturulur.

mavi_gozler_icin_farkli_makyaj_teknikleri-7[1]

Günlük kullanıma uygun bir göz makyajında üç renk tonu kullanmak yeterli olacaktır. Bu anlamda zemin rengin üzerine göz pınarlarına yakın olacak şekilde daha aydınlık bir tonda far kullanılıp göz kapağının tamamına bu far uygulanır. Bir karıştırma fırçasına alınan üçüncü renk daha koyu renkli olabilir. Karıştırma fırçasına alınan koyu tonlardaki farı gözün katlanma bölgesinden dış çizgisine kadar karıştırarak uygulanır. Bu işlemin amacı üçüncü renk farın doğal durması için ikinci renk far ile arasında keskin bir çizginin oluşmasını engellemek ve gölge etkisi yaratmaktır.

Bu işlem bittiğinde isteğe göre istenilen renkte jel veya likit eyeliner uygulaması kirpik diplerine uygulanır ve gözün daha belirgin ve dikkat çekici olması sağlanır. Eyeliner uygulamasından sonra kirpiklerin daha uzun ve hacimli görünmesi amaçlanıyorsa iki veya ihtiyaç halinde üç kat rimel uygulanarak göz makyajı tamamlanır.

Sponsorlu Bağlantılar

En Fazla Arananlar:

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir