Göz Makyajında Hangi Ürünler Kullanılmaktadır?

Sponsorlu Bağlantılar

Far Bazları: Ten renginde veya renksiz olarak kullanılabilir. Amacı göz kapağındaki farların daha uzun süre kalması ve kullanılan ürünlerin katlanma bölgesinde birikmesini önlemektir. Kullanma şekli ise eğer ürünün kendisinin bir kullanma aparatı yoksa işaret veya yüzük parmağına küçük bir miktar alınarak hafifçe bastırmadan göz kapağının tamamına yedirmektir.

Toz Farlar: Sınırsız renkte ve yapıda olan toz farlar hem tek başlarına hem de karıştırılarak kullanılır. Eskiden makyaj fırçaları çok yaygın değilken genellikle parmaklar ile uygulansa da hijyenik açıdan bugün bu yöntem pek tercih edilmez.

Krem Farlar: Krem yapıdaki bu farlar tek başlarına kullanılırlar. Oldukça pratik bir kullanım şekli olduğu için günlük makyajlarda zaman kısaysa bu tarz ürünler kullanmak çok daha etkilidir. Şimdilerde kalın kalem ambalajları ile ev dışında da taşınabilir ve uygulanabilir bir hal almıştır.

Eyeliner: Kirpik diplerinden bitimine kadar kullanılan eyelinerler pek çok renk seçeneğine sahiptir. Jel ve likit olan çeşitlerinin suya dayanıklı veya suya dayanıklı olmayan diye iki farklı şekilde de kategorize edilmesi mümkündür. İnce çekilmesi makul ama uygulanması zor olan bir makyaj malzemesidir.

goz-kalemi-nasil-kullanilir[1]

Rimeller: Tıpkı eyeliner gibi suya dayanıklı olan veya olmayan seçenekleri vardır. Klasikleşmiş rimel rengi siyah olsa da şimdilerde pek çok rengini bulmak mümkün. Kirpikleri belirginleştirirken kıvıran, hacim veren ve uzatan rimel çeşitleri de bulunmaktadır.

Göz Makyajının Olmazsa Olmak Aksesuarları Nelerdir?

Göz makyajı yaparken mutlaka ihtiyacınız olacak bazı aksesuarlar ve fırçalar vardır. Bunlardan sırasıyla bahsetmek gerekirse ilk olarak klasik far fırçasından başlanabilir. Göz makyajının temelini oluşturmak için zemin renk ve ikinci renk farı bu fırçalar yardımı ile süreriz. Genellikle yuvarlak uçlu gerçek hayvan kılından veya sentetik olarak hemen her keseye uygun far fırçaları bulmak mümkündür. Göz makyajının en önemli fırçalarından birisi olan karıştırma fırçası ise üçüncü, dördüncü ve hatta beşinci renk farların uygulanmasında dağıtmak ve karıştırmak görevini yerine getirir. Eyeliner fırçası ise çok farklı şekillerde karşımıza çıkabiliyor. Yuvarlak ve kısa uçlu olan eyeliner fırçaları göz makyajına yeni başlayanlar için pratik bir uygulama sağlıyor. Kıl gibi ince olan fırçalar profesyonel makyözler tarafından tercih ediliyor ve incecik eyeliner uygulamasının en önemli aksesuarlarından birisidir.

Sponsorlu Bağlantılar

En Fazla Arananlar:

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir