Güzel Görünmek için En İyi Makyaj Nasıl Olmalıdır?

Sponsorlu Bağlantılar

Bayanlar için güzel ve çekici olmanın ilk adımlarından bir tanesi de doğru makyaj yapmaktır. Özellikle sosyal bir yaşantısı olan ve çalışan bayanları makyajsız görmek oldukça zordur. Estetik özelliği arttıran ve biraz daha gerçekçi olursak bazı durumlar için kusurları kapatan makyaj ancak doğru yapıldığında hoş bir görünüm sağlamaktadır. Doğru makyaj yapabilmeniz için de bazı önemli noktaları bilmeniz ve uygulamanız gerekmektedir. Bugün sizlere oldukça merak edilen makyaj nasıl yapılır, doğru makyaj yapmanın püf noktaları nelerdir gibi bazı önemli başlıklara değineceğiz. Aslında artık küçük yaşlardan itibaren çocuklar dahi makyaj nasıl yapılır sorusunun cevabını verebilirler. Ancak bu makalemizde sizlere doğru teknikleri anlatarak yaptığınız yanlışları farkettireceğiz.

Doğru makyaj nasıl yapılır gibi bir konuyu merak ediyorsanız muhakkak ki bir makyaj setiniz vardır. Burada tercih sizindir ve güvendiğiniz markanın, özellikle içerisindeki kimyasalın az olduğu ürünleri tercih etmeniz daha doğru olandır. Güzellik sırları makalemizde daha önce bu konuya.. açıklık getirmiştik, okumak için tıklayın. Kusursuz bir makyaja sahip olmak için öncelikle temiz halde olan yüzünüze bazı uygulamalar yapmanız gerekir. Makyaj nasıl yapılır sorusundan önce sizlere makyaja nasıl hazırlanılır sorusunun cevabını verelim.

Makyaja Hazırlanma Evresi

Cildinizi makyaja hazırlamak için öncelikle cilt temizleme toniğini kullanmanız önerilmektedir. Cildinizi tonikle temizledikten sonra güneş ışınlarından korunmak için kış bile olsa güneş koruyucusunu iyice yüzünüze sürün. Bu işlemler sayesinde cildinizi temizlemiş ve korumuş olacaksınız. Unutulmamalıdır ki; öncesinde cilt bakımı olmadan bir makyaj düşünülemez! Diğer aşama ise doğru makyaj nasıl yapılır sorusuna cevabımız olarak fondötenden başlayacağız.

dogal-makyaj-yapmanin-puf-noktalari[1]

Fondöten Faktörü

Cilt bakım uzmanlarına göre fondöten kesinlikle temizlenmiş ve nemlendirilmiş bir cilde nemli bir singerle uygulanmalıdır. İşte bu nedenle ilk önce cildinizin temizlenmesi gerektiğini sizlere anlattık. Fondöten singerinizi de her kullanımdan sonra yıkayıp kurutmayı unutmayın. Verdiğimiz bilgiler sizlere makyaj nasıl yapılır sorusunun cevabı olsa da aynı zamanda sağlık açısından da dikkat edilerek verilen cevaplardır.

Doğru bir fondöten uygulaması yapmak istiyorsanız gündüz makyajınızı gün ışığı alan bir ortamda, gece makyajınızı ise bol aydınlatılmış ortamda yapmanız gerekmektedir. Tercih ettiğiniz fondöten renginin ten renginize yakın olmasına ve çok ince bir tabaka halinde uygulanmasına dikkat edin. Sizler tarafından sorulan makyaj nasıl yapılır sorusunun cevabına fondötenle başladık. Doğru bir fondöten uygulaması için cildinize sürdüğünüz fondöteni sonrasında parmak uçlarınızla masaj yaparak iyice yayın. Cildiniz üzerinde açık ve koyu renkli lekeler varsa kapatmak için koyu renkli fondöten kullanabilirsiniz.

Pudra Uygulaması

Fondöten uygulamasından sonra tabi ki yapmamız gereken diğer uygulama ise pudradır. Uzmanlara göre eğer pudra fondöten üzerine sürülecekse şeffaf olması gereklidir. Yok, eğer pudra tek başına sürülecekse ten rengine uygun bir pudra tercihi yapılması ya da büyük pudra fırçasıyla bir tabaka halinde sürülmesi gereklidir.

Sponsorlu Bağlantılar

En Fazla Arananlar:

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir