Tesettür Pardesü Modellerinde Öne Çıkan Yenilikler

Tesettür modasında dış giyimin en kilit parçalarından biri olan pardesü, değişen moda akımları ile birlikte yenilenerek karşımıza çıkıyor. 2017 yılında pardesü modellerinde yaşanan değişiklikler kadınların yüzünü güldürdü ve tarzlarını yansıtabilmeleri için geniş seçeneklerle raflarda yerini aldı.

Tesettür pardesü modellerinde sezonun öne çıkan yenilikleri ise şöyle:

– Detaylar:

Pardesüler artık daha fazla detaya sahip ve daha çok moda unsurunu üzerinde barındırıyor. Fermuar, cep ve çeşitli detaylarla süslenmiş pardesü modelleri bu yılın öne çıkan ürünleri arasında. Sadelikten uzaklaşan modeller tercih etmek modayı yakalamak adına önemli bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Yaka ve kollarda bulunan çeşitli detaylarda görüntünüzü zenginleştirmek adına tercih edilebilecek seçenekler içinde. Özellikle payet ve işleme gibi detaylara pardesülerde yer vererek dış giyiminizde de modayı yansıtabilirsiniz.

Dantel detaylara sahip pardesüler her geçen gün daha fazla tesettürlü kadın tarafından tercih edilmekte. Sezonun en yüksek trendlerinden biri olan dantel detaylar, pardesülerde karşımıza özellikle yaka ve kol detaylarında çıkıyor. Pardesülerde bu yıl oldukça sık kullanılan diğer bir detay ise kuşaklar. Her yıl kuşaklı pardesüler kadınların beğenisine sunulsa da bu yıl kuşak modası tüm dünyayı sarmış durumda. Özellikle kalın ve kıyafetlerden farklı renkteki kuşaklara pardesülerde rahatlıkla yer verilebilir ve görüntünüz zenginleştirilebilir.

– Renkler:

Pardesü modasında bu yıl renklerinde ağırlığı kendini hissettiriyor. Yeşil, mavi, pudra ve lacivert renkleri pardesülerde ağırlıklı olarak görmekteyiz. Lacivert rengini aynı zamanda kot kumaşları ile birlikte de tercih edebilir ve günlük hayatta spor kombinler oluştururken kullanabilirsiniz. Pardesülerin renklerini şallar ile birlikte uygun tonlarda kullanmak sezonun önemli trendleri arasında. Renk geçişleri konusunda hassas davranılmalı ve uyumlu tonlar bir arada kullanılmalı. Zıt renk tercihleri oldukça popüler bir trend olsa da artık tesettürlü kadınlar tarafından pek fazla tercih edilmemekte. Kıyafetlerinizin kombinasyonuna göre zıt renkleri çok fazla kullanmamak trend bir görünüm yakalamak adına önemli bir detaydır.

Canlı renk tonları pardesülerde kullanılsa da ne yazık ki kadınların tercihleri pek fazla bu yönde değil. Eğer farkınızı ve tarzınızı ortaya koymak istiyorsanız canlı renklere pardesülerinizde yer vererek ruhunuzu yansıtabilirsiniz.

Kaynak : https://www.modamerve.com/