Tesettürlü Bayanlar için Abiye Kıyafetler

Tesettürlü bayanlar için günlük kıyafet seçimi çok kolay olsa da dış kıyafetlerini veya abiye kıyafetlerini seçmek çok daha zordur. Fakat son zamanlarda tesettürlü bayanlar için o kadar farklı tasarımlar ile ve çeşitli bir şekilde ferace tasarımları yapıldı ki bayanlar hiç de artık dış kıyafetlerini seçerken zorlanmadan hemen seçim yapabiliyorlar. Her tarz her beden ve her renk seçimi için neredeyse model üretimi yapan moda tasarımcıları modaya atılan imzanın tam da ortasına tesettürü de koydu. Bu da tesettürlü bayanların daha şık ve alımlı bir hale gelmesini sağladı. Bir çok bayan önceleri feraceleri, pardösüleri ve tunikleri torba şeklinde ve çuval gibi diye değerlendirirken günümüzde bu elbiseler bir çok çeşitte bulunabiliyor. Bir çok çeşitte bulunan bu elbiselerin renk seçimi ve model seçimi bayanlar tarafından yapılıyor veya bazı firmalar bu elbiseleri özel tasarım olarak baştan üretiyor.

Tunik Pantolon Seçimi

Tesettürlü bayanların son zamanlarda tesettürlü kıyafet seçimlerinde onlar için çok cazip hale getirilmiş tunikler kıyafet seçimlerinde yardımcı olmaktadır. Üretim yapılan bu tunikler bazı zamanlarda bayanlar tarafından abiye kıyafet bazı zamanlarda ise günlük kıyafet olarak tercih edilmektedir. Günlük bir tunik seçimi yaparken bayanlar genellikle üzerinde iş olmayan ve sade olarak tasarlanmış olan kıyafetleri seçerek kullanırlar. Günlük kıyafetlerin seçimlerinde bayanların daha rahat bir şekilde kullanmayı tercih etmiş olduğu pantolonlar genellikle tunik altına tayt veya İspanyol paça pantolon olarak tercih edilmektedir.

Abiye tunik seçimlerinde ise farklı stillerde üretilen abiye tuniklerden 2018 yılının ortalarına doğru daha çok tunik tasarımının abiye olarak tasarlanması bekleniyor. Ve çok fazla modelin piyasaya sürülmesi bekleniyor. Abiye tesettür kıyafet tasarımcıları tarafından tasarlanan tesettür abiye kıyafetler ise son zamanlarda tarlatanlı olarak bayanlara sunuluyordu. Ve bu tarlatanlı elbiseler her zaman üst bölümü tül ile boncuk ve pul ile işlenmiş olan elbiseler olarak tasarımı yapılırdı. Fakat son zamanlarda düz kesim elbiselerin tesettürlü bayanlar tarafından tercih edilmesi ile birlikte bir çok bayan kendi elbisesini kendisi tasarlayacak ve tasarlatacak duruma geldi. Abiye seçimi çok içinden bir tek seçmek olunca bayanların seçenekleri de buna göre belirlenmeye başlandı.

Çanta Ve Ayakkabı Seçimi

Bayanlarda en fazla sıkıntı haline gelen abiye kıyafetler ile birlikte kullanılacak olan çanta ve ayakkabıların seçimi oluyor. Çanta ve ayakkabıların seçimlerinde bir çok bayan zorlanırken bazıları için de çanta ve ayakkabıların çok model taşıması değil sade bir tasarımla üretilmesi önemli hale geliyor. Tunik altına veya normal günlük kıyafetler altına bayanlar ayakkabı seçerken sade olarak seçseler de bayanların abiye kıyafet altına seçtikleri ayakkabılar her zaman bot tarzı olsa da ayakkabı tarzı olsa da taşlı veya çok alımlı modeller arasından seçim yapılarak seçiliyor. Görüntü olarak bayanlar şık bir duruş sağlamak istediklerinde çanta modellerini ise ayakkabı ve başörtülerine uydurmaya çalışıyor. Başörtü çeşitliliği artık o kadar çok aldı başını gitti ki, başörtü seçimi yaparken bayanlar bir çok çeşitteki başörtüyü abiye elbiseler veya günlük elbiseler ile kombin yapabiliyorlar.

Günlük olarak kullanmak için ayakkabı ve çanta seçimi mutlaka dış kıyafete uydurulması gerekiyor. Dış kıyafete uydurulan ayakkabı ve çantaların tesettürlü bayanlar tarafından başörtülerine de uydurulması iyi bir kombinin ortaya çıkmasını sağlıyor. Bir çok bayan için başörtüsü seçimi yapılırken başörtüsünün mevsim renklerine göre seçilmesi ve bağlama çeşitlerinin de mevsime göre olması seçeneği uygun görülüyor. Genellikle kış aylarında kalın ve kaba kumaşlardan başörtülerin kullanımı uygun oluyor.